Hodina kódu – aj na našej škole – Hour of Code

code ziaci 2016 2017

Hodina kódu je celosvetová akcia, ktorej sa zúčastnia desiatky miliónov študentov z viac ako 180 krajín sveta od 4. do 10. decembra 2017.
Na našej škole organizuje túto akciu v rámci Hodiny kódu učiteľka informatiky PaedDr. Ivona Smiešková, PhD.
Cieľom Hodiny kódu je ukázať, že informatika je zábavná i kreatívna a pomocou Hodiny kódu chceme priblížiť programovanie a ukázať, že každý sa môže naučit základy programovania.
Akcie je organizovaná v týždni 7. – 13. decembra, kedy oslavujeme Týždeň informatiky. K dispozícii sú jednohodinové výučbové programy. Vhodné pre všetkých od 4 do 104 rokov . Hodina kódu je organizovaná Code.org, verejnou neziskovou organizáciou, ktorá sa venuje zvyšovaniu záujmu o informatiku v spoločnosti, zvyšovaniu účasti žien a menšín tým, že ju ponúka k dispozícii na mnohých školách. Za akciou stoja — Microsoft, Apple, Amazon, Boys and Girls Clubs of America, College Board a ďalší. Code. Org kurzy fungujú na všetkých zariadeniach a prehliadačoch.
Nemusíte byť prihlásený, aby ste si vyskúšali programovanie, avšak každý náš žiak je zaregistrovaný na Code.org a budeme v programovaní pokračovať celý školský rok.
Zaregistrovaný žiaci sa môžu prihlásiť:

Druháci
Tretiaci
Štvrtáci

Tu si môžte pozrieť video k Hodine kódu

Ivona Smiešková