Partneri

ŠPANIELSKO – KATALÁNSKO

Escola Rosa Oriol Anguera
c/ Matarranya, s/n Lliçà d’Amunt
http://www.xtec.cat/centres/a8060940/
Lliçà d’Amunt leží 27 km od Barcelony, a len 3 km od hlavného mesta regiónu, Granollers. Nachádza sa tu mestský úrad, niekoľko panstiev a 5 kostolov.

Škola

Škola vznikla v roku 2005 a už v školskom roku 2007-2008 sa začalo vyučovať v novej budove.  Je tu materská škola a 6 ročníkov základnej školy. V súčasnej dobe má škola 430 žiakov a 26 učiteľov. Vyučovanie trvá od 8.30 do 12.00 a poobede od 15.00 do 16.30. Poobede je možnosť aktivít ako je karate, futbal, basketbal, korčuľovanie alebo šach.Škola získala titul „Zelená škola“. Okrem toho je tu program, ktorý učí deti riešiť ich vlastné problémy formou „kútik rozprávania“, ktorý má dané pravidlá. Tiež pracujú metódou CLIL na výtvarnej výchove a ručných prácach.

POĽSKO

Szkola Podstawowa nr 29 im. Alfreda Szklarskiego
w Zespole Szkol nr. 3
Dabrowa Gornicza
http://zs3dabrowa.org.pl/
Dabrowa Gornicza sa nachádza na juhu Poľska, v Sliezskom vojvodstve neďaleko Katovíc.

Škola

Základná škola patrí do komplexu spolu s nižšou strednou školou. ZŠ pozostáva z ročníkov 1 – 3 a 4 – 6. Žiaci začínajú školskú dochádzku od 6 rokov a končia ZŠ, keď majú 12 rokov. Škola má 350 žiakov v ZŠ.

ŠVÉDSKO

Centrum for Tvasprakighet
Västerås
www.vasteras.se/cf2/
Västerås jedeno z najstarších miest vo Švédsku a severnej Európe. Pochádza zo slova Västra Aros, čo znamená rieku v ústí rieky Svartån.
Anundshög sa nachádza mimo mesta  Västerås. Anundshög je najväčšia švédska mohyla, pstavená akolo roku 500, 74 yardov široká a 10 yardov vysoká.

Viac informácií o meste v angličtine: http://www.vasterasmalarstaden.se/en/
Škola má 123 zamestnancov, 72 učiteľov, ktorí učia v 40 rôznych jazykoch. Centrum má 2869 študentov od predškolskej výchovy po strednú školu. Hlavnými jazykmi sú arabský, kurtský a somálsky.

TURECKO

NUSAYBIN YILDIRIM ILKOGRETIM OKULU
MARDIN
www.nusaybinyildirimio.meb.k12.tr
Každý má rád Mardin. Je to starobylé, multikultúrne mesto, korunované hradom, z ktorého máte pohľad na široké, horúce Mezopotámske pláne, ktoré zasahujú až do Sýrie. Medovo-hnedé kamenné domy, ktoré sa nachádzajú na svahoch mu dávajú atmosféru starého Jeruzalema.

Každý má rád Mardin. Je to starobylé, multikultúrne mesto, korunované hradom, z ktorého máte pohľad na široké, horúce Mezopotámske pláne, ktoré zasahujú až do Sýrie. Medovo-hnedé kamenné domy, ktoré sa nachádzajú na svahoch mu dávajú atmosféru starého Jeruzalema.
Mardin sa nachádza na juhovýchode Turecka. Hlavné mesto je známe svojou arabskou architektúrou a pre svoju strategickú polohu v blízkosti hranice so Sýriou. Má rôznorodé obyvateľstvo, Kurdov, Turkov, Sýranov a Arabov.
Mesto je bohaté na históriu, architektúru a kultúru. Kandiduje na titul UNESCA o Mesto svetového dedičstvo